Stefan Wiechecki - Piąte przez dziesiąte [1970]

pamiętnik, wspomnienia, na wesoło

Awatar użytkownika
Blitzer
Posty: 3295
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 149

Stefan Wiechecki - Piąte przez dziesiąte [1970]

Post autor: Blitzer » 18 lip 2022, 22:19

Stefan Wiechecki - Piąte przez dziesiąte

Obrazek

Wielkość: 9.xx MB
Gatunek: pamiętnik, wspomnienia, na wesoło
Rodzaj Kompresji: rar
Zawartość: Pdf.Epub.Azw3.Mobi
Wersja językowa: [PL]
Rok wydania: 1970
Cykl: Opowiadania powojenne (tom: 13)
"Na każdego przychodzi czas pisania pamiętnika, nikt się od tego nie wykręci. W każdym razie rzadko kto. Ja opierałem się dość długo".

"Piąte przez dziesiąte" to wspomnienia znanego satyryka i humorysty, Stefana Wiecheckiego (Wiecha). Przypominamy je Czytelnikom ze szczególnej okazji - setnej rocznicy urodzin autora. Niezwykłą popularność osiągnął Wiech jako felietonista, który gwarę warszawską i folklor stolicy wprowadził do literatury. Jego felietony, dialogi i monologi estradowe odznaczały się rzadką inwencją językową, a umiejętność łączenia groteski i farsowego komizmu z nutą warszawskiego sentymentu zapewniła mu szerokie grono wielbicieli. Zbiory jego utworów, takie jak np.: "Wysoka eksmisjo!" (1937), "Piecyk i S-ka" (1939), "Spacerkiem przez Poniatoszczaka" (1946), "Warszawa da się lubić" (1962), i powieść "Café »Pod Minogą«" cieszyły się wielką poczytnością.

[PIW, 1970]
..........

Kod: Zaznacz cały

***

***
https://rg.to/file/9d9fafbf23b8d4026517c0ea753f0186/
***

***
Jeżeli nie działa link z freedl, wystarczy skopiować bez ukośnika.
(Andro...) dzbana to sobie poszukaj wśród najbliższych... Myślisz, że jak usuniesz wpis, to Ja go nie odzyskam, mylisz się...
[Zarejestruj się na freedl.ink]

Awatar użytkownika
Blitzer
Posty: 3295
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 149

Re: Stefan Wiechecki - Piąte przez dziesiąte [1970]

Post autor: Blitzer » 14 sie 2023, 8:57

re-up na prośbę
Jeżeli nie działa link z freedl, wystarczy skopiować bez ukośnika.
(Andro...) dzbana to sobie poszukaj wśród najbliższych... Myślisz, że jak usuniesz wpis, to Ja go nie odzyskam, mylisz się...
[Zarejestruj się na freedl.ink]

ODPOWIEDZ