Peter G. Tsouras - Walczyliśmy w piekle. Raporty niemieckich generałów z frontu wschodniego

pip9
Posty: 838
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:08
Reputacja: 6

Peter G. Tsouras - Walczyliśmy w piekle. Raporty niemieckich generałów z frontu wschodniego

Post autor: pip9 » 13 lut 2020, 21:08

Obrazek
Der Russland Krieg – wojną z Rosją – była pod każdym względem tak trudna i brutalna, że w porównaniu z nią zbladły wszelkie wcześniejsze niemieckie doświadczenia. Pewien grenadier pancerny z armii Hitlera, który walczył na Zachodzie i w Rosji, tak porównał swoje doświadczenia: Na Zachodzie wojna była tą samą starą, honorową grą. Nikt nie wychodził z siebie, żeby postępować bezwzględnie, a walki często przerywano o piątej po południu. Na Wschodzie Rosjanie usiłowali cię zabić – przez cały czas.

Ta dokumentalna książka prezentuje cztery raporty z kampanii rosyjskiej spisane przez wysokich rangą niemieckich dowódców – uczestników walk na froncie wschodnim – na przełomie lat czterdziestych i pięćdziesiątych XX wieku w ramach amerykańskiego programu dokumentowania strategii i taktyki stosowanej przez Niemców podczas II wojny światowej.

Dzięki ich relacjom można zrozumieć, dlaczego tak potężne i nowoczesne, jak na ówczesne czasy, wojsko poniosło klęskę w starciu ze źle dowodzoną, słabo uzbrojoną i początkowo wycofującą się Armią Czerwoną. Wyjaśniają one, dlaczego armia Hitlera, która przemierzała dziesiątki kilometrów dziennie i dotarła pod samą Moskwę i Leningrad, budowała drogi i mosty, niszczyła całe dywizje wroga, brała setki tysięcy jeńców do niewoli, która troszczyła się o to, czy żołnierze dostają dość kaloryczne i bogate w witaminy posiłki, a w okresie mrozów i deszczy codziennie publikowała szczegółowe komunikaty o stanie dróg, później utknęła w błocie, a wśród Niemców więcej ofiar zbierał mróz niż wojna.

Ta książka to trzymająca w napięciu opowieść o walkach na froncie wschodnim, odsłaniająca prawdę o tamtych wydarzeniach.

W książce zamieszczono następujące raporty:
• gen. Erhard Raus „Radzieckie metody walki podczas II wojny światowej
• gen. Erhard Raus „Wpływ klimatu na walki w europejskiej części Związku Radzieckiego”
• gen. dr Waldemar Erfurth „Wojna na Dalekiej Północy”
• gen. Hans von Greiffenberg „Walki w radzieckich lasach i na bagnach”
Format: pdf,epub,mobi,azw3
Wielkość: 9 MB (32 MB)
Kompresja: 7zip
Rok wydania: 2015

Kod: Zaznacz cały

http://ul.to/c165r6qyODPOWIEDZ