Dana Reinhardt - Powiedz wreszcie prawdę

młodzieżowa

Awatar użytkownika
Blitzer
Posty: 3168
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 114

Dana Reinhardt - Powiedz wreszcie prawdę

Post autor: Blitzer » 28 mar 2024, 17:47

Dana Reinhardt - Powiedz wreszcie prawdę

Obrazek

Info:

Wielkość: 5.xx MB
Gatunek: młodzieżowa
Rodzaj Kompresji: RAR
Zawartość: PDF.EPUB.Azw3.MOBI
Wersja Językowa: [PL]
Rok wydania: 2018

Opis:
Spoiler
Show

"Zakochacie się w Riverze Deanie pomimo tego, że jest kłamcą, stalkerem, nie umie tańczyć i nie ma prawa jazdy. Bo przede wszystkim jest zabawny i prawdziwy".

E. Lockhart, autorka książki "Byliśmy łgarzami"


Każda miłość potrzebuje drugiej szansy


"- Cześć.
– Cześć.
Staliśmy naprzeciw siebie na ruchliwym i niezbyt ładnym skrzyżowaniu ulic, w obłoku wyziewów z Pizza Hut. Żadnych magicznych latarni ulicznych jak wtedy, kiedy objąłem dłońmi twarz Penny Brockaway i pocałowałem ją po raz pierwszy.
Zbliżyłem się o krok, nie wiedziałem, co zrobić czy powiedzieć. Szkoda, że to nie było tak łatwe jak tamtego wieczoru z Penny, ale miałem świadomość, że tym razem to coś innego, bardziej skomplikowanego i prawdziwszego.
Daphne zrobiła krok w tył.
– Chcesz coś zjeść?
– Nie.
– Masz coś przeciwko Pizza Hut?
– Mam wszystko przeciwko Pizza Hut.
Uśmiechnęła się.
– Ja też. Chodź.
Wróciliśmy na przystanek autobusowy akurat w momencie, kiedy zatrzymał się przy nim autobus. Wsiedliśmy, wziąłem ją za rękę i poprowadziłem na sam koniec, gdzie były dwa wolne miejsca. Daphne przerzuciła nogę przez moją nogę, a ja położyłem rękę na jej kolanie. Bliżej już nie mogliśmy usiąść, chyba że zajęlibyśmy tylko jedno miejsce.
– Dokąd zmierzamy? – zapytałem.
-Donikąd.
– To nie było pytanie metaforyczne.
Roześmiała się i przysunęła się jeszcze bliżej".

(fragment)


Dana Reinhardt jest uznaną autorką książek dla młodzieży, m.in. "A Brief Chapter in My Impossible Life", "Harmless", "The Things a Brother Knows". Mieszka z mężem i dwiema córkami w San Francisco. Zapraszamy na jej stronę: danareinhardt.net


"Szczery do bólu obraz młodego pokolenia. Inteligentna narracja przepełniona ironią. Bohatera nie sposób nie lubić, mimo że ma szereg wad i słabości. A może lubi się go właśnie dlatego, że ma ich tak wiele…”.

"Publishers Weekly"


Siedemnastoletni River nie jest typem superbohatera, wręcz przeciwnie. Wrażliwy, łagodny i trochę wycofany, łatwo poddaje się woli innych, zwłaszcza swojej dziewczyny, Penny. Kiedy ta zdecydowanym posunięciem zrywa ich związek, czuje się wprawdzie skrzywdzony, ale i tak zrobiłby wszystko, żeby ją odzyskać. Nawet kosztem własnej godności.

Tymczasem złośliwy los i przypadkowe sytuacje wplątują go w sieć kłamstw i zmuszają do fantazjowania, zapętlając życie coraz dotkliwiej.

A dokoła ważne sprawy, prawdziwe problemy innych ludzi, starzy i nowi przyjaciele wyczuwający nieszczerość, zatroskana rodzina i rodzące się nowe uczucie…

[Jaguar, 2018]
Download:

Kod: Zaznacz cały

***

***
https://katfile.com/ivj1iya5bm1b
***

ODPOWIEDZ