Nie umieraj do jutra - Wacław Gluth-Nowowiejski

biografie, wspomnienia

Awatar użytkownika
Torres
Posty: 5606
Rejestracja: 15 mar 2022, 19:47
Reputacja: 1626

Nie umieraj do jutra - Wacław Gluth-Nowowiejski

Post autor: Torres » 21 lip 2024, 14:34

Nie umieraj do jutra - Wacław Gluth-Nowowiejski

Obrazek

Format: pdf, epub, mobi
Rok wydania: 2019
Rozmiar: 10.9 mb
Wersja Językowa: Polska
Archiwum: 7zip (bez kompresji)

Istnieje pogląd, że od upadku powstania warszawskiego do zajęcia stolicy przez oddziały polskie i radzieckie miasto pozostało całkowicie martwą, pozbawioną ludności pustynią gruzów.
Ale Warszawa nigdy nie była „królestwem bez poddanych”. Nawet w tym straszliwym czasie, kiedy na rozkaz von dem Bacha kto żyw musiał opuścić miasto, a w jego lewobrzeżnej części przystąpiły do działania niemieckie ekipy specjalne powołane w celu ostatecznego zniszczenia i spalenia tego, co pozostało – istniała jedyna na świecie Rzeczpospolita gruzów.
W siedmiu nowelach Gluth-Nowowiejski portretuje warszawskich robinsonów – ludzi, którzy w nieustannym zagrożeniu, w ekstremalnie trudnych warunkach, bez dostępu do pożywienia i wody żyli na zgliszczach. Ukrywali się najczęściej w piwnicach lub na strychach. Zazwyczaj wybierali budynki najmocniej zrujnowane, którym nie groziło podpalenie lub wysadzenie przez niemieckie oddziały niszczycielskie.

Kod: Zaznacz cały

https://twojplik.to/view/E7L5JZ-G8AQKC-U1R3EP-SB2WIF/

https://uu.d-ld.net/779010fd96

https://www.uploadbank.com/ofx0gsn6vlby

https://nitroflare.com/view/1AFE500FFDD5F6F/

https://zshort.io/mThz7
[

ODPOWIEDZ