Marcin Mortka - Salia i Zmrok (2026)
: 21 mar 2026, 13:16

Rozgość się w Kociołkowym Bullerbyn!
Tęsknisz za klasyczną, ponadczasową opowieścią w stylu Astrid Lindgren? Szukasz dziecięcych bohaterów, którzy dostarczają mnóstwo humoru i przygód? W karczmie Pod Kaprawym Gryfem nigdy nie jest nudno! Salia, Edvin i Nuut to trójka urwisów, które odziedziczyły po słynnym Edmundzie Kociołku nie tylko talent do pakowania się w tarapaty, ale też wielkie serca, mnóstwo odwagi i pomysły, jakich Dolina dotąd nie znała.
Kiedy w lesie zaczynają się dziać dziwne rzeczy, dzieci – z pomocą psa Paprocha – ruszają do akcji. Bo czasem to właśnie najmłodsi potrafią zobaczyć to, czego już nie dostrzegają dorośli.
Do tego Salia ma o czym rozmyślać!
Bo czy krasnolud Gramm pomoże skonstruować broń?
Czy rycerz Urgo dochowa tajemnicy?
Jak zaskoczyć starego guślarza Żychłonia?
I dlaczego warto mieć pod ręką drabinę, kiedy najmłodszy z braci bawi się z goblinem Zwierzakiem?
„Salia i zmrok” to ciepła, pełna humoru opowieść o przyjaźni, odpowiedzialności i odwadze. Każdy – nawet najmniejszy – może odegrać w niej ważną rolę, zwłaszcza gdy świat zaczyna potrzebować… nowej drużyny bandy do zadań specjalnych.
Format: mp3
cykl: Banda do zadań specjalnych (tom 1)
kategoria: Dla dzieci
czyta:Filip Kosior
czas trwania: 2 godziny 27 minut
wielkość paczki rar: 269 mb
bit rate: 256 kbps
data wydania:25 lutego 2026
Kompresja: rar
Kod: Zaznacz cały
https://pobieraj.to/iyc3rs-zi1c5d-m1ukcs-q2bswe/Marcin.Mortka.Salia.i.Zmrok.2026.audiobook.PL.rar
https://frdl.io/4ah9vx2wb04e/Marcin_Mortka_-_Salia_i_Zmrok_(2026)_[audiobook_PL].rar.html
https://uploady.io/advggvc4iqau/Marcin_Mortka_-_Salia_i_Zmrok_(2026)_[audiobook_PL].rar