Maciej Czarnecki - Skandynawia halal

literatura faktu

Awatar użytkownika
pip9
Posty: 2759
Rejestracja: 10 lip 2019, 21:08

Maciej Czarnecki - Skandynawia halal

Post autor: pip9 » 04 mar 2021, 19:13

Obrazek
Zbiór reportaży o wyznawcach islamu mieszkających w krajach skandynawskich. Gdy politycy podsycają strach przed uchodźcami, doświadczony i nagradzany reporter, Maciej Czarnecki, pokazuje prawdziwe historie imigrantów w Szwecji, Norwegii i Danii. Ich opowieści obalają stereotypy i burzą uprzedzenia. To także mocny i ważny głos w dyskusji o imigracji muzułmanów do Skandynawii i szerzej – Europy. Autor nie daje gotowych odpowiedzi, zamiast tego rzetelnie i uczciwie przedstawia losy oraz sposób myślenia tych wyznawców islamu, dla których północna część Starego Kontynentu stała się domem.
Format: pdf,epub,mobi,azw3
Wielkość: 5 MB
Kompresja: rar
Rok wydania: 2019

Kod: Zaznacz cały

http://ul.to/h3usd5pz

Kod: Zaznacz cały

http://nitroflare.com/view/2327A120E5943CE/Smaug
Posty: 204
Rejestracja: 05 mar 2021, 21:00

Re: Maciej Czarnecki - Skandynawia halal

Post autor: Smaug » 06 mar 2021, 15:45

Maciej Czarnecki - Skandynawia HALAL: Islam w krainie białych nocy
Spoiler
Show
Obrazek
Wielkość całości do Pobrania: 5.xx MB
Gatunek: literatura faktu
Rodzaj Kompresji: RAR5
Zawartość Uploadu: PDF.EPUB.Azw3.(LUB).MOBI
Wersja Językowa: [PL]
Rok wydania: 2019
Dane naprawcze...
Spoiler
Show
Feministki w hidżabie, muzułmańska społeczność LGBT, drużyna piłkarska uchodźców z Kurdystanu, która awansowała do szwedzkiej ekstraklasy. Twarz islamu w Skandynawii jest wielowymiarowa i nieoczywista. To też problem "zabójstw honorowych", działalności salafitów, wyobcowania niektórych społeczności. Przyjrzenie się temu z bliska to lekarstwo na fake newsy i niewiedzę o życiu muzułmanów w Europie.

Gdy politycy podsycają strach przed uchodźcami, doświadczony i nagradzany reporter, Maciej Czarnecki, pokazuje prawdziwe historie imigrantów w Szwecji, Norwegii i Danii. Ich opowieści obalają stereotypy i burzą uprzedzenia. To także mocny i ważny głos w dyskusji o imigracji muzułmanów do Skandynawii i szerzej – Europy. Maciej Czarnecki nie daje gotowych odpowiedzi. Zamiast tego rzetelnie i uczciwie przedstawia losy oraz sposób myślenia tych wyznawców islamu, dla których północna część Starego Kontynentu stała się domem.

Okazuje się, że populistyczny mit o czarno-białym świecie nie jest prawdziwy. Dominują w nim różne odcienie szarości. To właśnie ich jest w rzeczywistości najwięcej. Bo "halal" to wszystko, co w świetle szariatu jest dozwolone. Granice między wartościami islamu a Zachodem bywają też płynne.

[Agora, 2019]
..........

Kod: Zaznacz cały

https://rapidu.net/6794367478/
***
https://katfile.com/zqpg16nm7bus
***
https://rg.to/file/31222f8a7ceba8aefa6dbf6194f7af11/
***
http://uploaded.net/file/6vv49x9t/

ODPOWIEDZ