Marcin Margielewski - Piekło kobiet Iranu [2023]

na faktach

Awatar użytkownika
Blitzer
Posty: 3285
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 146

Marcin Margielewski - Piekło kobiet Iranu [2023]

Post autor: Blitzer » 04 gru 2023, 20:41

Marcin Margielewski - Piekło kobiet Iranu

Obrazek

Info:

Wielkość: 6.xx MB
Gatunek: literatura faktu
Rodzaj Kompresji: RAR
Zawartość: Pdf.Epub.Azw3.Mobi
Wersja Językowa: [PL]
Rok wydania: 2023

Opis:
Spoiler
Show

Islamski reżim zabija je za pragnienie wolności, ale Iranki są gotowe za nią zginać. Ebook „Piekło kobiet Iranu” – Marcina Margielewskiego, autora takich bestsellerów jak „Kłamstwa arabskich szejków” czy „Porzuciłam islam, muszę umrzeć” – to poruszająca historia niezwykłego narodu, który obalił reżim próżnego szacha, by stać się zakładnikiem okrutnego duchownego.

Ulice Iranu spływają krwią młodych ludzi zabijanych w imię Allaha, na rozkaz bezdusznych starców w turbanach. Historię Iranu naznaczyły rewolucje, w których mężczyźni walczyli o władzę. Właśnie trwa kolejna. W tej o wolność walczą głównie kobiety…

Jina Amini przyjechała w odwiedziny do swojego brata. Gdy wysiadła z pociągu, została aresztowana przez irańską policję religijną. Podobno jej ubranie było niezgodne z zasadami islamu. Zapłaciła za to życiem. Po krótkim pobycie na komisariacie wpadła w śpiączkę, z której już nigdy się nie obudziła. Jej śmierć wywołała lawinę protestów. Ani jednej więcej! Iranki ruszyły na ulice, które wkrótce spłynęły krwią…

Kobiety zrywały z głów hidżaby i paliły je, ścinały publicznie włosy. Rządzący krajem duchowni bez wahania wysłali przeciw nim bojówki gotowe do zabijania. Protestujące kobiety i wspierający je mężczyźni są mordowani, wtrącani do więzień, torturowani, porywani, giną w niewyjaśnionych okolicznościach, ale zgodnie twierdzą, że będą walczyć, dopóki nie uwolnią Iranu od krwawego reżimu islamskich fundamentalistów.

O autorze ebooka „Piekło kobiet Iranu”:
Marcin Margielewski pracował jako dziennikarz radiowy, prasowy i telewizyjny. Przez 10 lat podróżował, mieszkając między innymi w Wielkiej Brytanii, Dubaju, Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Był dyrektorem kreatywnym kilku światowych marek.

[Prószyński i S-ka, 2023]
..........

Kod: Zaznacz cały

<> <> <>

<> <> <>
https://katfile.com/bsg1os964sv3
<> <> <>

<> <> <>
Jeżeli nie działa link z freedl, wystarczy skopiować bez ukośnika.
(Andro...) dzbana to sobie poszukaj wśród najbliższych... Myślisz, że jak usuniesz wpis, to Ja go nie odzyskam, mylisz się...
[Zarejestruj się na freedl.ink]

gregxy
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2023, 11:51
Reputacja: 0

Re: Marcin Margielewski - Piekło kobiet Iranu [2023]

Post autor: gregxy » 04 gru 2023, 21:03

dzięki za wstawkę, a masz może tego autora "Sekrety arabskich kurortów"?

Awatar użytkownika
Blitzer
Posty: 3285
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 146

Re: Marcin Margielewski - Piekło kobiet Iranu [2023]

Post autor: Blitzer » 04 gru 2023, 21:10

@gregxy, owszem mam...
Jeżeli nie działa link z freedl, wystarczy skopiować bez ukośnika.
(Andro...) dzbana to sobie poszukaj wśród najbliższych... Myślisz, że jak usuniesz wpis, to Ja go nie odzyskam, mylisz się...
[Zarejestruj się na freedl.ink]

gregxy
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2023, 11:51
Reputacja: 0

Re: Marcin Margielewski - Piekło kobiet Iranu [2023]

Post autor: gregxy » 04 gru 2023, 21:12

a mogę prosić o udostępnienie? :oops: :D

Awatar użytkownika
Blitzer
Posty: 3285
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 146

Re: Marcin Margielewski - Piekło kobiet Iranu [2023]

Post autor: Blitzer » 04 gru 2023, 21:16

Spoko, przed Świętami jak nie zapomnę to dodam :)
Jeżeli nie działa link z freedl, wystarczy skopiować bez ukośnika.
(Andro...) dzbana to sobie poszukaj wśród najbliższych... Myślisz, że jak usuniesz wpis, to Ja go nie odzyskam, mylisz się...
[Zarejestruj się na freedl.ink]

gregxy
Posty: 16
Rejestracja: 19 paź 2023, 11:51
Reputacja: 0

Re: Marcin Margielewski - Piekło kobiet Iranu [2023]

Post autor: gregxy » 04 gru 2023, 21:18

z góry wielkie dzięki, czekam z niecierpliwością :D :D :D :D

ODPOWIEDZ