Michał Okoński - Światło bramki [2021]

sport

Awatar użytkownika
Smaug
Posty: 347
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 1

Michał Okoński - Światło bramki [2021]

Post autor: Smaug » 23 cze 2022, 15:56

Michał Okoński - Światło bramki: Opowieść o piłkarzach, trenerach, klubach i pięknej grze

Obrazek

Wielkość: 5.xx MB
Gatunek: sport
Rodzaj Kompresji: rar
Zawartość: Pdf.Epub.Azw3.Mobi
Wersja językowa: [PL]
Rok wydania: 2021
W piłce nie chodzi o wygrywanie. W piłce chodzi o piękno i styl.

Maradona krzyczy, że nie jest maszyną do uszczęśliwiania innych. Lewandowski staje się prawdziwie wielki dopiero wtedy, gdy zaczyna płakać. Cruyff wymyśla piłkę na nowo. Guardiola we wszystko wątpi. Bielsa żałuje, że po boisku nie biegają roboty. A Ferguson okazuje się jedynym, który potrafi odejść, będąc u szczytu.

Futbol to nie tylko sport. To coś więcej niż pieniądze, transfery i reklamy. I coś więcej niż wynik. W książce, którą czytać można jak miłosne wyznanie, Michał Okoński opowiada o prawdziwym pięknie piłki nożnej. Opisując biografie najciekawszych piłkarzy i trenerów naszych czasów, analizując najważniejsze mecze, ale też zmagając się z jakże częstym w życiu kibica rozczarowaniem i smutkiem, tworzy niezwykły i czuły portret współczesnego futbolu. To książka o ludziach szukających w piłce absolutu, o doświadczeniu wspólnoty na trybunach i na boisku, o sile podnoszenia się po porażkach, o odwadze odnajdywania nowych rozwiązań i o tym, że cuda naprawdę się zdarzają.


Michał Okoński – dziennikarz "Tygodnika Powszechnego" i stały współpracownik magazynu "Kopalnia". Autor książki i bloga "Futbol jest okrutny". Fan Tottenhamu, którego życie wciąż naznaczają nietrafne decyzje klubowego zarządu. Za teksty o piłce nożnej był nominowany do nagród Grand Press i Mediatorów.


[Wydawnictwo Znak, 2021]
..........

Kod: Zaznacz cały

***

***
https://katfile.com/jadcfmjpt9jw
***
https://rosefile.net/zyu5fn0esk/
***
Jeżeli ktoś pobiera od niego (pip9) to co wrzucałem, może się liczyć z tym że mogą być nie kompletne, wszystko zależy od tego kiedy i skąd pobrał ode mnie żeby zdublować...

ODPOWIEDZ