Thomas Anderson - Niemieckie działa szturmowe II Wojny Światowej [2020]

historia, militaria, wojskowość

Awatar użytkownika
Smaug
Posty: 525
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 1

Thomas Anderson - Niemieckie działa szturmowe II Wojny Światowej [2020]

Post autor: Smaug » 05 sie 2022, 20:12

Thomas Anderson - Niemieckie działa szturmowe II Wojny Światowej

Obrazek

Wielkość: 21.xx MB
Gatunek: historia, militaria, wojskowość
Rodzaj Kompresji: rar
Zawartość: Pdf.Epub.Azw3.Mobi
Wersja językowa: [PL]
Rok wydania: 2020
W 1935 roku w niemieckich wojskach lądowych przystąpiono do tworzenia Sturmartillerie - jednostek artylerii szturmowej złożonych z oddziałów wozów pancernych i piechoty, zdolnych do przełamywania nieprzyjacielskich umocnień. Na ich potrzeby powstały wozy bojowe charakteryzujące się niską sylwetką i silnym opancerzeniem czołowym, które były idealnym typem broni do wspierania oddziałów niemieckiej piechoty i niszczenia dział, gniazd broni maszynowej oraz bunkrów przeciwnika.

Thomas Anderson przedstawia szczegółowo dzieje niemieckiej artylerii szturmowej, która zadebiutowała bojowo w kampanii francuskiej w 1940 roku, a następnie przeszła prawdziwy test ogniowy na froncie wschodnim. Opisuje opracowanie i rozwój samobieżnych dział szturmowych (Stu G) i innych pojazdów pomocniczych używanych przez jednostki Sturmartillerie. Przedstawia ich charakterystykę techniczną oraz zmiany modernizacyjne. Omawia też taktykę stosowaną przez te formacje w różnych fazach wojny. Oto rzetelnie udokumentowana praca prezentująca rozwój i szlak bojowy innowacyjnych jak na swoje czasy formacji niemieckiej artylerii szturmowej.


Thomas Anderson jest znawcą niemieckiej broni pancernej z czasów drugiej wojny światowej i autorem poczytnych książek z dziedziny historii militarnej. W Wydawnictwie RM po polsku ukazały się jego monografie poświęcone słynnym niemieckim czołgom: "Tygrys" (2017) i "Pantera" (2018), oraz oba tomy kompendium "Niemiecka broń pancerna" (2019-2020).


[RM, 2020]
..........

Kod: Zaznacz cały

***

***
https://katfile.com/s9rjpnq3u61e
***
https://rosefile.net/uxsnqa7bgs/
***

***
Jeżeli ktoś pobiera od niego (pip9) to co wrzucałem, może się liczyć z tym że mogą być nie kompletne, wszystko zależy od tego kiedy i skąd pobrał ode mnie żeby zdublować...

ODPOWIEDZ