Łukasz Krajewski, Radek Tereszczuk, Artur Wojtczak - 30 lat polskiej sceny techno [2020]

kultura, sztuka

Awatar użytkownika
pip9
Posty: 1528
Rejestracja: 12 mar 2022, 10:04
Reputacja: 0

Łukasz Krajewski, Radek Tereszczuk, Artur Wojtczak - 30 lat polskiej sceny techno [2020]

Post autor: pip9 » 05 sie 2022, 22:58

Obrazek
Pierwsza antologia dokumentująca historię sceny techno i muzyki elektronicznej w Polsce. Kompleksowa panorama kultury, nie tylko dla zapalonych klubowiczów.
Wyruszcie z nami w podróż do serca polskiego rave’u – przed wami ponad 700 stron tekstów i fotografii portretujących ewolucję techno w naszym kraju. To podróż od DIY-owych czasów postsocjalistycznej szarzyzny, przez lata raczkującego kapitalizmu, aż po drugą dekadę XXI wieku. Odwiedzicie pionierskie squaty, weźmiecie udział w eksterytorialnych rejsach, poznacie kulisy pierwszej Parady Wolności, biografie DJ-ów i DJ-ek, którzy budowali zaplecze kultowych festiwali, pirackie radiostacje i opętane przez ducha rave’u pustostany. To książka napisana przez ludzi, którzy tworzyli i tworzą polskie techno – producentów, klubowiczki i wielbicieli tej muzyki. Opisuje trzy dekady i kreśli mapę kultury, która obejmuje zarówno Warszawę, Poznań czy Łódź, jak i miejsca, do których nie sięga policyjny radar.
Każdy, kto choć raz uległ hipnotyzującej sile rave’u, znajdzie tu coś dla siebie. To właśnie rave wziął zresztą za swoje credo zasady PLUR: Peace, Love, Unity, Respect (Pokój, Miłość, Jedność, Szacunek). Choć klimat panujący w Polsce bywał ponury, dzięki techno mogliśmy doświadczać, co w praktyce znaczą wspólnota i ideały równości. I żeby nie przesadzać z dragami.
Format: pdf,epub,mobi,azw3
Wielkość: 9 MB (28 MB)
Kompresja: rar
Rok wydania: 2020
Kategoria: kultura, sztuka

Kod: Zaznacz cały

https://rosefile.net/a4z85pyegi/

https://rg.to/file/c96347a68f51eb9b2806854ac86f08a2
Martwy link? Daj mi znać, gdy na taki trafisz.

ODPOWIEDZ