Frédéric Verger - Arden [2015]

piękna

Awatar użytkownika
Smaug
Posty: 648
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 6

Frédéric Verger - Arden [2015]

Post autor: Smaug » 22 wrz 2022, 22:12

Frédéric Verger - Arden

Obrazek

Wielkość: 5.xx MB
Gatunek: piękna
Rodzaj Kompresji: rar
Zawartość: Pdf.Epub.Azw3.Mobi
Wersja językowa: [PL]
Rok wydania: 2015
Nakreślona przez Vergera opowieść toczy się w przededniu i podczas II wojny światowej w Marsovii, fikcyjnym zamożnym księstwie Europy centralnej, zwanym Monako tego regionu. Aleksandra de Rocoule’a, zarządzającego luksusowym hotelem w Arden, kobieciarza (w którego wesołości wyczuwa się pewną dozę okrucieństwa), i Salomona Lengyela, samotnego, poważnego wdowca, łączy wspólna pasja: operetka. Od 1917 r. napisali razem kilkadziesiąt utworów, jednak żadnego nie dokończyli, nie mogąc się porozumieć co do finału.

Wir ich pracy zakłóci wkrótce krążąca u granic Marsovii nazistowska bestia, która nie zwleka z położeniem na niej swej łapy... Rozpoczynają się prześladowania Żydów. Niebezpieczeństwo coraz bardziej zagraża Salomonowi i jego córce Ester, która właśnie powróciła do swego ojca – i w której zakochuje się Aleksander. Czy skomponowanie ostatniej operetki będzie jedynym sposobem, by uratować im życie?

Rzadko spotyka się w debiutanckiej powieści takie połączenie inteligencji, humoru i zmysłowości. Tragizm miesza się tu z groteską, liryzm z pastiszem i parodią, a wszystko to stanowi o szczególnym uroku „Ardenu”.


Powieść „Arden” znalazła się na krótkiej liście prestiżowej nagrody Goncourtów w 2013 roku, zdobywając pierwsze miejsce w kategoriach literackiego debiutu oraz polskiego wyboru (dokonywanego przez jury złożone ze studentów romanistyki 12 polskich uniwersytetów)

[Noir sur Blanc, 2015]
..........

Kod: Zaznacz cały

***

***
https://katfile.com/3cm4o4seudw9
***
https://www.wplik.com/5evjbjzrnazb/
***
Jeżeli ktoś pobiera od niego (pip9) to co wrzucałem, może się liczyć z tym że mogą być nie kompletne, wszystko zależy od tego kiedy i skąd pobrał ode mnie żeby zdublować...

ODPOWIEDZ