Sebastian Markiewicz - Nieudolni (2023)

Kategoria:Kryminał polski

Moderator: nicollubin

nicollubin
Posty: 991
Rejestracja: 19 sty 2023, 13:50
Reputacja: 1

Sebastian Markiewicz - Nieudolni (2023)

Post autor: nicollubin » 26 maja 2023, 16:37

Obrazek
Powieść kryminalno-sensacyjna, w której główną postacią jest Ernest Czarnowski, emerytowany oficer wywiadu, który po mniejszych lub większych osiągnięciach w pracy operacyjnej osiada w Lublinie, by wieść życie spokojnego, choć młodego jeszcze emeryta. Nie jest mu to jednak dane – wracają postacie z przeszłości, a on zostaje wciągnięty w wir śledztwa, dotyczącego mordowania młodych kobiet, których pozornie nic nie łączy oprócz jednego – pochodzą zza wschodniej granicy.

Tytuł jest świadomym nawiązaniem do tetralogii szpiegowskiej Vincenta Severskiego: „Nielegalni”, „Nieśmiertelni”, „Niewierni”, „Niepokorni”, w której oficerowie polskich służb przedstawiani są jako półbogowie. W „Nieudolnych” autor pokazuje funkcjonariuszy naszego państwa – mundurowych i cywilnych, tajnych i jawnych w innym, prawdziwszym świetle.

Akcja powieści rozgrywa się współcześnie w Lublinie, jednak reminiscencje sięgają początku bieżącego stulecia i dzieją się w Warszawie, Kijowie, Tyraspolu i kilku innych miejscach.

Znakiem firmowym tego niebanalnego kryminału jest ironia i czarny humor – można się więc przy jego lekturze solidnie pośmiać. Można się też z niego sporo dowiedzieć w kwestiach dotyczących zagadnień Europy wschodniej. „Nieudolni” są wreszcie satyrą na działanie polskich urzędów państwowych na każdym szczeblu. Autor, który pracował w kilkunastu takich instytucjach, a z wieloma innymi, cywilnymi i mundurowymi, jawnymi bądź mniej, współpracował jako tłumacz – ma w tej materii dużo do powiedzenia.


Format: mp3
Długość:12 godzin 50 minut
Czyta:Maciej Marcinkowski
Kategoria:Kryminał polski
wielkość paczki rar:882 MB
bit rate: 160 kbps
data wydania:2023-05-20
Kompresja: rar

Kod: Zaznacz cały

https://wplik.com/4emgh0aiyjtx/MarkNie.rar.html

https://wrzucaj.pl/c6bb66c974ff05e6/MarkNie.rar

ODPOWIEDZ