Alexander A. Stepanov, Daniel E. Rose - Od matematyki do programowania uogólnionego

informatyka, matematyka

Awatar użytkownika
Blitzer
Posty: 3360
Rejestracja: 13 mar 2022, 11:15
Reputacja: 169

Alexander A. Stepanov, Daniel E. Rose - Od matematyki do programowania uogólnionego

Post autor: Blitzer » 18 wrz 2023, 20:26

Alexander A. Stepanov, Daniel E. Rose - Od matematyki do programowania uogólnionego

Obrazek

Info:

Wielkość: 22.xx MB
Gatunek: informatyka, matematyka
Rodzaj Kompresji: rar
Zawartość: (Pdf.Epub.Azw3.Mobi)
Wersja językowa: [PL]
Rok wydania: 2015

Opis:
Spoiler
Show

Pasjonująca matematyka dla programistów! Program to nic innego jak ciąg poleceń realizujących zadany algorytm. A gdy mówimy o algorytmach, jesteśmy tylko o krok od matematyki! To wyjątkowo interesująca dziedzina, którą w praktyce powinien znać każdy programista. Jeżeli chciałbyś zrozumieć uogólnione zasady programowania oraz podstawy matematycznych abstrakcji, na których się ono opiera, to trzymasz w rękach odpowiednią publikację.

Na kolejnych stronach znajdziesz interesujące informacje na temat pierwszych algorytmów, historii zera oraz nowoczesnych teorii liczb. Po zdobyciu podstawowych wiadomości oraz poznaniu ogólnej historii matematyki przejdziesz do zaznajamiania się z abstrakcjami, takimi jak grupy, monoidy, półgrupy. Następnie opanujesz m.in. takie zagadnienia, jak wyprowadzanie algorytmu uogólnionego, struktury algebraiczne oraz sposoby organizacji wiedzy matematycznej. Sprawdzisz też, jak wyglądają najważniejsze koncepcje programowania, co to są algorytmy permutacyjne i czym zajmuje się kryptologia. Książka ta jest doskonałą lekturą, która pochłonie Cię na wiele godzin!

Poznasz między innymi:

- jak uogólnić liczący cztery tysiące lat algorytm, niezrównane ujęcie klarowności i wydajności;
- starożytne paradoksy, piękne twierdzenia i produktywne napięcie występujące między tym, co ciągłe, i tym, co dyskretne;
- prosty algorytm znajdowania największego wspólnego dzielnika (NWD) i nowoczesne, wywodzące się z niego abstrakcje;
- solidne matematyczne podejścia do abstrakcji;
- że algebra abstrakcyjna dostarcza koncepcji pozostających w samym centrum programowania uogólnionego;
- aksjomaty, dowody, teorie i modele, czyli zastosowanie metod matematycznych do organizowania wiedzy o Twoich algorytmach i strukturach danych;
- zaskakujące subtelności tkwiące w prostych zadaniach programistycznych i co jest w nich pouczającego;
- jak wykorzystać wiedzę teoretyczną w praktycznych implementacjach,

a także poczujesz ducha i aurę, które otaczały myślicieli, matematyków i twórców algorytmów od najdawniejszych czasów po współczesność. Przekonaj się, jakie tajemnice kryje świat matematyki!

Alexander A. Stepanov — jest autorem licznych prac o podstawach programowania. W swojej karierze programował systemy operacyjne, narzędzia, kompilatory oraz dodatkowe biblioteki. Jest laureatem nagrody Excellence in Programming, przyznawanej przez miesięcznik „Dr. Dobb’s Journal”, i autorem projektu standardowej biblioteki szablonów (STL) w języku C++.

Daniel E. Rose — zajmował kierownicze stanowiska w firmach Apple, AltaVista, Xigo, Yahoo! i A9.com. W swoich badaniach skupia się na wszystkich aspektach związanych z wyszukiwaniem danych. Na Uniwersytecie Kalifornijskim w San Diego zrobił doktorat z kognitywistyki.


[Helion, 2015]
..........

Kod: Zaznacz cały

***

***
https://katfile.com/vmf7ku1ma9qm
***

***
Dostępny tylko w weekendy, oraz dni wolne ;)
Jeżeli nie działa link z freedl, wystarczy skopiować bez ukośnika.
[Zarejestruj się na rapidgator.net]

ODPOWIEDZ